HomeMedycyna estetycznaHybrydowy biostymulator tkankowy

Hybrydowy biostymulator tkankowy

Spis treści

  HYDROKSYAPATYT WAPNIA Z KWASEM HIALURONOWYM

  (Pierwszy hybrydowy biostymulator tkankowy)

  Każdy z nas chciałby jak najdłużej zachować swoją młodość. Niestety czas jest nieubłagany dla każdego z nas. Zegara biologicznego nie da się oszukać , można go natomiast spowolnić, stosując zabiegi biostymulujące i rewitalizujące, które są w stanie ten " zegar " zatrzymać lub wręcz go cofnąć, aby przywrócić twarzy młody atrakcyjny wygląd . Jednym z takich zabiegów jest właśnie zabieg z wykorzystaniem Hydroksyapatytu wapnia w połączeniu z kwasem hialuronowym.

   

  Gdzie występuje hydroksyapatyt wapnia

  Hydroksyapatyt wapnia to składnik tkanki łącznej występujący w warunkach naturalnych w kościach i zębach. Produkt ten jest w 100 % biokompatybilny, zawiera wapń i fosfor, które są naturalnym składnikiem ludzkich tkanek, nie wywołuje zatem reakcji alergicznych.

  Co zawiera hybrydowy biostymulator tkankowy

  Składa się z mikrosfer hydroksyapatytu wapnia o średnicy 25-45 mikronów, które są połączone z usieciowanym kwasem hialuronowym (20 mg/ml ). Preparat ten działa dwukierunkowo, poprzez kwas hialuronowy, który dodaje tkance objętości, natomiast mikrosfery hydroksyapatytu pobudzają fibroblasty do wzrostu i produkcji składników macierzy zewnątrzkomórkowej -kolagenu ( typu I i III ) i elastyny.  Od pierwszego tygodnia utworzone są włókna kolagenu typu I i w mniejszej ilości typu III , a z czasem te proporcje zmieniają się na korzyść kolagenu typu III. Proces tworzenia kolagenu trwa do 12 miesięcy, natomiast hydroksyapatyt wapnia z czasem w sposób naturalny i bezpieczny ulega biodegradacji i jest wydalany z oraganizmu.


  Dla kogo zabieg z Hydroksyapatytem wapnia

   

  Kobiety i mężczyźni w wieku około 40 lat +

   

  Przeciwskazania do stosowania hydroksyapatytu wapnia

   

  Jak przebiega zabieg


  Po konsultacji z lekarzem i zebraniu wywiadu, skóra jest oczyszczana i dezynfekowana, a następnie za pomocą kaniuli preparat jest podawany w wyzanaczone partie twarzy. Użycie kaniuli sprawia, że zabieg jest bezpieczny i i stosunkowo mało bolesny, tym bardziej że ma w swoim składzie środek znieczulający, choć jest to zmienne osobniczo. Po dokonaniu injekcji wykonuje się delikaty masaż skóry w celu zapewnienia równomiernego rozmieszczenia preparatu. Czas zabiegu to 30-40 minut. Procedura jest małoinwazyjna, także można wrócić do wykonywania codziennych obowiązków i pracy.

   

  Efekty po zabiegu


  Rezultaty przeprowadzonego zabiegu są widoczne natychmiastowo. Jest to związane z obecnością w preparacie usieciowanego kwasu hialuronowego, a hydroksyapatyt wapnia, który stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu sprawia, że efekty zabiegu są widoczne z każdym dniem i gwarantują naturalny i młody wygląd na długo. Badania klinicze wykazały, że efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet do 2 lat w zależności od ilości wstrzykniętego preparatu, kondycji skóry, wieku pacjenta i stylu życia.