HomeMedycyna estetycznaKWAS L-POLIMLEKOWY ( PLLA)

KWAS L-POLIMLEKOWY ( PLLA)

Spis treści

    KWAS L-POLIMLEKOWY (PLLA)

     

    Proces starzenia się nie omija naszej skóry ani znajdujących się pod nią struktur. Utrata kolagenu, przebudowa kości i redystrybucja tkanki tłuszczowej przyczyniają się do zmian, których skutkiem jest utrata młodzieńczego wyglądu. U ludzi kolagen odpowiada za 75 % suchej masy skóry i 33 % całkowitej ilości białka dzięki czemu zapewnia skórze wsparcie i urzymuje jej kształt. Z wiekiem produkcja kolegenu się zmniejsza i pogarsza się jego jakość. Stopniowo utrata kolagenu nasila się w miarę upływu lat. W związku ze zmniejszeniem się ilości kolagenu dochodzi do utraty elastyczności i objętości skóry. Kwas polimlekowy rozwiązuje problem utraty objetości poprzez stymulację i odnowę produkcji kolagenu, w celu przywrócenia wewnętrznej struktury skóry.


    Mechanizm działania kwasu polimlekowego

    Kwas polimlekowy to związek chemiczny, który występuje naturalnie w naszym organizmie. Od lat znajduje szerokie zastosowanie w wyrobach medycznych wykorzystywanych w chirurgii rekonstrukcyjnej takich jak gwożdzie, płytki i śruby, a także implanty wszczepiane do kości i tkanek miękkich oraz jako nośnik umożliwiający przedłużone uwalnianie bioaktywnych związków . Należy do biostymulatorów ,które powodują neogenezę kolagenu poprzez kontrolowaną odpowiedź zapalną, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i zwiększa z czasem swoją objętość .Efekt zastosowania produktu pojawia się stopniowo ponieważ organizm potrzebuje czasu, aby pobudzić wytwarzanie kolagenu. W dostępnych badaniach klinicznych następuje zwiększenie ilości kolagenu typu I o 66,5 % po 3 miesiącach . Z czasem w tkance w wyniku nieenzymatycznej hydrolizy następuje rozpad kwasu polimlekowego na monomery kwasu mlekowego, które mogą zostać przyłączone do glukozy lub są metabolizowane do dwutlenku węgla i wody. Przebudowana skóra jest zageszczona, a twarz ma naturalny wygląd.

     

    Wskazania do zabiegu kwasu L-polimlekowego


    Zabieg wskazany jest dla osób, u których pojawiają się ubytki objętości skóry w środkowym i dolnym piętrze twarzy, u których skóra jest wiotka i cienka .Jest to zabieg dla cierpliwych pacjentów, bowiem na ostateczne efekty zabiegu trzeba poczekać, tkanki ulegają przebudowie, a jest to rozłożone w czasie, efekt jest mniej więcej po około 6 tygodniach. Plusem jest to ,ze jest to zabieg dla osób chcących zachować swoje naturalne rysy twarzy, bez efektu nadmiernego wypełnienia tkanek. Z tego zabiegu powinna być zadowolona płeć męska, która w mniejszym stopniu poddaje się zabiegom z medycyny estetycznej (mężczyzna może powiedzić że: nic nie zrobiłem, a z każdym dniem będzie wyglądał młodziej, naturalnie i atrakcyjnie).

     

    Efekty utrzymywania się kwasu L-polimlekowego


    Z dostępnych badań klinicznych wynika, że zabieg z użyciem kwasu L-polimlekowego pozwala uzyskać długotrwały i satysfakcjonujący efekt, nawet do 25 miesięcy u 86 % pacjentów. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może mieć odczucie, że preparat zadziałał od razu z powodu obrzęku bedącego następstwem wykonania iniekcji i kumulacji wody użytej do uzyskania roztworu. Po ustąpieniu obrzęku , gdy woda ulegnie wchłonięciu przez organizm, pacjent może wyglądać tak samo jak przez zabiegiem. Bardzo istotne jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, bowiem należy wykonać w ciągu dnia krótkotrwały masaż twarzy w celu równomiernego rozprowadzenia kwau polimlekowego, W masażu obowiązuje reguła trzech piątek, czyli 5 x dziennie, przez 5 minut i 5 x w tygodniu. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, małe siniaki, które ustępują w ciągu kilku dni, bolesność miejsca poddanego zabiegowi a także nadwrażliwość na dotyk.

     

    Przeciwskazania do zabiegu