HomeMedycyna estetycznamezoterapia

mezoterapia

zabieg odżywiający i regenerujący skórę

Spis treści

  Jedna z najpopularniejszych procedur w medycynie estetycznej. Jest to zabieg, który po raz pierwszy został przeprowadzony we Francji w 1952 r. przez Michela Pistora. Polega na śródskórnym podawaniu (do skóry właściwej) różnych substancji aktywnych, dobieranych indywidualnie do potrzeb pacjenta, celem odżywienia skóry i pobudzenia jej do regeneracji.


  Jest techniką wykorzystującą uraz jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej. Dzięki tej metodzie można poprawić stan nawilżenia skóry, uzupełnić niedobory witamin i minerałów, wspomóc mikrokrażenie, a tym samym zwiększyć napięcie i elastyczność skóry, przywracając jej świeży i młody wygląd.


  Zabieg wykonujemy za pomocą strzykawki i igły po wcześniejszym znieczuleniu środkiem miejscowo znieczulającym. Głębokość na jaką dostarczany jest preparat wykorzystywany w mezoterapii uzależniona jest od celu jaki chcemy osiągnąć. A zatem środek może być podany do skóry właściwej, a w przypadku kiedy chcemy wpłynąć na redukcję komórek tłuszczowych do tkanki podskórnej.

   

   

  Wskazania do zabiegu mezoterapii

   

   

   

  Przeciwwskazania do zabiegu

   

   

  Możliwe efekty uboczne

   


  Mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym o niewielkiej urazowości i w zasadzie nieobciążona występowaniem objawów ubocznych. Zabiegi powinny być przeprowadzane systematycznie (według zaleceń lekarza w zależności od potrzeb skóry i wieku pacjenta).

   

   

  Rekomendowana częstotliwość zabiegu 

   

  Najlepsze efekty można osiągnąć jeśli kuracja zostaje zaplanowana, a zabiegi są powtarzane w zalecanych odstępach czasowych. Zabieg mezoterapii powtarza się co 2 tygodnie przez okres 2 pierwszych miesięcy, a następnie jako kurację podtrzymującą 1 zabieg raz na 1-3 miesięcy. Ilość zabiegów niezbędna do uzyskania pełnego efektu jaki chcemy osiągnąć dla danego pacjenta uzależniona jest od stanu skóry, wieku pacjenta i wymaga konsultacji lekarza.

   

   

  Mezoterapia - zalecenia po zabiegu 


  W okresie około tygodnia po zabiegu należy unikać sauny i basenu. Nie należy się również opalać.

   

   

  Jakie związki aktywne wykorzystujemy w mezoterapiii? 

   

   

  Umów się na zabieg przez naszą stronę internetową.