HomeMedycyna estetycznaosocze bogatopłytkowe

osocze bogatopłytkowe

bezpieczeństwo i naturalna regeneracja skóry

Spis treści

    Osocze bogatopłytkowe Jest autologicznym koncentratem pytek krwi zawieszonym w niewielkiej ilości osocza, otrzymywanej z własnej krwi pacjenta. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest stosowany u pacjentów w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.


    W osoczu bogatopłytkowym zawarte są czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu, elastyny, naczyń krwionośnych, jak również zwiększają napływ komórek macierzystych i przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. Dzięki tym procesom w skórze zostaje zapoczątkowany proces naturalnej regeneracji, co przekłada się na poprawę jej kondycji, zwiększenie napięcia, poprawę koloru, a w efekcie młodszy wygląd i lepsze samopoczucie pacjenta.

     


    Osocze bogatopłytkowe – najwyższe bezpieczeństwo zabiegu

     

    Procedura ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów w medycynie estetycznej, ponieważ pozbawiona jest reakcji uczuleniowych, a z uwagi na szybką rekonwalescencję i powrót do codziennych obowiązków - chętnie stosowana przez pacjentów. Jest jednocześnie doskonałym uzupełnieniem po zabiegach laserowych z uwagi na swoje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

     


    Jak przebiega zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe? 


    Zabieg polega na pobraniu od pacjenta jego własnej krwi bezpośrednio do specjalnych próbówek, które umieszczone są następnie w wirówce laboratoryjnej i odwirowane z odpowiednią prędkością oraz czasem trwania.


    W ten sposób uzyskuje się płytki krwi, które oddzielone są od pozostałych składników krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem jest odciągany do strzykawki, a następnie wstrzykiwany w skórę w wybrane okolice ciała, za pomocą techniki iniekcyjnej (mezoterapii igłowej), przy użyciu dermapenu lub stosowany jest jako uzupełnienie po zabiegach z użyciem lasera CO2.

     


    Wskazania do zabiegu z osoczem bogatopłytkowym

     


    Im starszy pacjent tym większa liczba zabiegów w celu uzyskania pożądanego efektu terapeutycznego. U osób młodszych rekomendowana liczba zabiegów jest mniejsza z uwagi na sprawne mechanizmy naprawcze. Osocze bogatopłytkowe jest idealnym zabiegiem, który stanowi alternatywę dla osób z alergią, a także takich które nie akceptują iniekcji z kwasu hialuronowego bądź innego rodzaju wypełniaczy.

     

    Przeciwwskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym

     

     

    Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej - efekty


    Efekty zabiegu będą zauważalne stopniowo. Przebudowa zaczyna się już po po 2 dniach, a pierwsze efekty są widoczne po 2 tygodniach do miesiąca. Skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd poprzez poprawę gęstości i elastyczności skóry, likwidacji drobnych zmarszczek na twarzy i szyi.

     


    Dla kogo zabieg i jak często?


    Częstość stosowania zabiegów przy użyciu osocza bogatopłytkowego dostosowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. W chwili obecnej nie ma jednolitego standardu postępowania terapeutycznego.


    U osób młodych do 35 roku życia zabieg z może stanowić profilaktykę starzenia skóry. Proponowana liczba zabiegów 1 x w roku, a kolejny po roku. U pacjentów od 35-45 roku życia sugeruje się następne podanie PRP po 6-12 miesiącach, po 60 roku życia zabieg przeprowadza się po 3,6,18 miesiącach od pierwszego zabiegu. Decyzję o częstości stosowania zabiegów zawsze podejmuje lekarz medycyny estetycznej po przeprowadzeniu wywiadu, ocenie kondycji skóry i ustaleniu oczekiwań pacjenta.

     

    Wykonaj zabieg w naszym Centrum Medycznym Dykstas - zapisy poprzez stronę internetową.