HomeMedycyna estetycznaPolinukleotydy

Polinukleotydy

Spis treści

     

    Czy można zachować naturalny wygląd bez sztuczności i przerysowania oraz bez efektu "napompowania twarzy"? Rozwiązaniem mogą być polinukleotydy.

     

    Co to są polinkuleotydy?

     

    Polinukleotydy HPT (Highy Purified Tehnology - polinukleotydy z technologii najwyższego oczyszczania) są cząsteczkami złożonymi z DNA pozyskiwanego z jadalnych ryb hodowanych we Włoszech (z gamet pstrąga). Mają szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej od 2006. Nowatorską formułę zabiegów, opartą na zastosowaniu polinukleotydów, opracował włoski specjalista chirurgii plastycznej profesor Maurizio Cavallini.

     


    Polinukleotydy – wpływ na skórę


    Polinukleotydy wykazują intensywne działanie przeciwstarzeniowe.


    Regularnie podawane:

     


    Po podaniu w wewnętrzne warstwy skóry, rozpoczyna sie proces rozpadu cząsteczek polinukleotydów. Następuje uwalnianie składników, które zwiększają ich działanie ochronne na fibroblasty, które są najważniejszymi komórkami odpowiedzialnymi za systematyczną odbudowę różnych składników skóry. Mechanizm ten wykorzystują polinukleotydy, aby uzupełnić w skórze jej podstawowe składniki i zachować jej fizjologiczną funkcjonalność.

     


    U kogo i kiedy stosować polinukleotydy?


    Zabiegi z użyciem polinukleotydów mają wielokierunkowe działania. Rekomendowane są jako terapie przeciwstarzeniowe celem poprawy jakości skóry. Mogą być łączone z innym zabiegami z zakresu medycyny estetycznej takimi jak peelingi, karbosyterapia,wypełniacze czy lasery. Wykorzystywane są również w leczeniu blizn, rozstępów oraz jako terapie wspomagające w przypadku łysienia, przyśpieszając wzrost włosów, które odrastając mają zdrowszą łodygę i są silniejsze.

     

     

    Polinukleotydy – wskazania

     

     

     

    Polinukleotydy - przeciwwskazania


    Stosowanie polinukleotydów jest bezpieczne, są to preparaty przebadane klinicznie, niemniej jednak nie mogą być stosowanie między innymi:

     

     

     

    Zabieg z zastosowaniem polinukleotydów – przebieg


    Po kwalifikacji lekarza ustalana jest indywidualna strategia i plan leczenia. Produkt jest podawany bardzo cienką igłą w powierzchowne warstwy skóry właściwej, a połączenie polinukleotydów z macierzą zewnątrzkomórkową ma na celu wywołanie działania biorewitalizującego w skórze. Sam zabieg trwa od 15-20 minut. Przez 2-3 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić zaczerwienienie, delikatny obrzęk, swędzenie i tkliwość.

     

     


    Ile należy wykonać zabiegów i jak często?

     

    Zazwyczaj zabiegi z użyciem polinukleotydów wykonuje się w serii, w odstępach czasowych, w zależności od potrzeb skóry i efektu, który chcemy osiagnąć. Początkowo zabiegi są wykonywane co 14-21 dni w cyklach po 3-4, a następnie zabiegi podtrzymujące co 2 miesiące lub 2 razy do roku.

     

     

    Polinukleotydy – efekty


    Efektem stosowania polinukleotydów jest dogłębna regeneracja i biostymulacja tkanek oraz zdrowszy wygląd skóry. Badania sugerują, że właściwości stymulowania skóry polinukleotydami mogą być silniejsze niż po zastosowaniu kwasu hialuronowego, gdyż polinukleotydy zaliczają się do stymulatorów tkankowych, z kolei kwas hialuronowy daje głównie efekt wypełnienia.

     

    Właściwości biochemiczne i biofizyczne polinukleotydów powodują, że są to związki wiskoelastyczne. Mają zdolność przyłączania dużej ilości wody, co w połączeniu dodatkowo z kwasem hialuronowym w jednym preparacie, może w znacznym stopniu zwiększyć nawilżenie skóry. Blizny potrądzikowe, pourazowe stają się mniej widoczne lub mogą też całkowicie zniknąć.

     

     

    Polinukleotydy – kiedy pierwsze efekty?

     

    Pierwsze efekty widać już bezpośrednio po zabiegu, jednak, najlepsze to ok. 7-10 dni po iniekcji.

     

     

    Polinukleotydy – główne zalety

     

    Zabieg z zastosowaniem polinukleotydów jest zabiegiem w znieczuleniu miejscowym, który nie wymaga od pacjenta wyłączenia z życia codziennego.

     

    Biorewitalizacja nie tylko sprzyja poprawie jakości skóry, polepszając jej cechy fizyczne, ale pozwala na szybszą odbudowę skóry po peelingu, miniliftingu lub liflingu, na przedłużeniu efektu działania wypełniacza lub innych technik takich jak laser, abrazja,mała chirurgia.

     

     

    Pamiętaj!

    Zgodnie z najnowszymi tendecjami biorewitalizacji nie dostarcza się już egzogennie brakujących komponentów skórnych (kolagenu, kwasu hialuronowego,glikoprotein itd), ale preferuje się stymulację komórek macierzystych do podziału i większej aktywności metabolicznej w taki sposób, aby mogły odbudować w skórze jej autogenne składniki.

     

    To jest właśnie uzyskiwane dzięki zastosowaniu polinukletydów. Poza tym związki te są dużo lepiej tolerowane niż produkty dostarczane zewnętrznie.

     

    Preparat jest wskazany głównie w celu korekcji i zahamowania procesów foto i chronostarzenia,dla skór cienkich i odwodnionych, jak też do przygotowania skóry przed ekspozycją słoneczną. Dzieki stosowaniu polinukleotydów można zachować naturalne rysy twarzy. Preparaty, które są używane w Centrum Medycznym są preparatami przebadanymi klinicznie - są to wyroby medyczne klasy III, certyfikat CE.