HomeMedycyna estetycznablefaroplastyka

blefaroplastyka

Spis treści

   

  Jest powiedzenie, że oczy są zwierciadłem duszy, dlatego każdy z nas chciałby jak najdłuzej zachowadzać młodzieńcze spojrzenie. Z wiekiem niestety skóra wokół oczu, ulega zwiotczeniu, przez co nasze spojrzenie nie ma już tego " błysku w oku".

   

  Metodą, która może nam przywrócić dawny wygląd jest Blefaroplastyka (czyli plastyka powiek), która polega na wycięciu fałdu zwiotczałej skóry i nagromadzonego tłuszczu, czyli przepuklin tłuszczowych potocznie nazywanych " workami pod oczami " w obrębie powiek dolnych. Dzięki temu twarz nabiera młodzieńczego i wypoczętego wyglądu, a powieki nie ograniczją pola widzenia.

   

   

  Wskazania do zabiegu blefaroplastyki

   

  Zabieg można wykonać w każdym wieku, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, u których jest nadmiar zwiotczałej tkanki skórnej w obrębie powieki górnej czy poduszeczek tłuszczowych w okolicy powieki dolnej. Pacjenci zgłaszają się nie tylko ze względów estetycznych, ale bardzo często z powodu zaburzeń w zakresie pola widzenia z powodu opadania powiek

   

   

  Jak przygotować się do zabiegu blefaropastyki?

   

  Przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania Aspiryny i jej pochodnych w postaci NLPZ (niesteroidowe leki przeciw zapalne), leków przeciwzakrzepowych oraz witaminy E, które mają właściwości rozrzedzające krew. Kobiety powinny odłożyć zabieg operacyjny w czasie menstruacji.

   

   

  Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem blefaroplastyki?

   

  Przed zabiegiem należy wykonać badania labolatoryjne takie jak:

   

   

  Przeciwwskazania do zabiegu blefaroplastyki


  U pacjentów obciążonych cukrzycą i nadciśnieniem należy zachować szczególną ostrożność.

   

   

  Przebieg zabiegu – plastyka powiek

   

  Zabieg przeprowadzoany jest w znieczuleniu miejscowym, podczas którego pacjent nie powinien odczuwać bólu. Do cięcia skóry używa się diatermii chirurgicznej.

  Na górnej powiece uswany jest nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z cienkim pasmem mięśniowym. Na koniec zabiegu nacięcie zamyka się jedną warstwą cienkich szwów. Blizna po zabiegu jest w naturalnym zagłębieniu górnej powieki, aby była niewidoczna po zagojeniu.

   

   

  Zalecenia po zabiegu blefaroplastyki

   

  W pierwszych dniach po zabiegu mogą utrzymywać się małe siniaki i obrzęk. Pacjent może odczuwać lekkie szczypanie i ciagnięcie skóry. Zwykle 7 dnia po zabiegu są usuwane szwy. Blizna staje się mniej widoczna w okresie pomiędzy 3-6 miesiącem od operacji.

   

   

  Plastyka powiek – efekty zabiegu

   

  Efekty plastyki powiek górnych lub dolnych utrzymują się na długie lata. Twarz nabiera promiennego, świeżego wyglądu, a nasze spojrzenie odzyskuje dawno utracony blask i wyrazistość. Wypoczęta i zdrowa skóra powiek jest oznaką zdrowia, atrakcyjności i witalności. Dość istotne jest to że sam zabieg nie jest zbyt długi, znieczulenie miejscowe pozwala w sposób bezbolesny przeprowadzić procedurę. Nie ma potrzeby hospitalizacji, a okres rekonwalescencji jest dośc szybki, choć jest to zmienne osobniczo i uzależnione jest od różnych czynników. Pacjent szybko może wrócić do swoich codziennych czynności.