Pokaż ofertę

Masaż Kobido

 

Na czym polega masaż twarzy Kobido?

 

Masaż Kobido, znany również jako „japoński masaż twarzy” to intensywny masaż tkanek głębokich. Masaż ma na celu rozluźnić mięśnie twarzy, poprawić wygląd i kondycję skóry. Masaż Kobido łączy w sobie elementy akupresury, których celem jest stymulowanie punktów energetycznych twarzy, szyi i barków, połączonych z masażem mającym na celu poprawę krążenia krwi i limfy. Poprzez stymulację punktów energetycznych oraz specjalną technikę masażu, masaż Kobido może przynieść wiele korzyści m.in. poprawić ukrwienie i dotlenienie skóry, poprawić koloryt skóry, poprawić owal twarzy, stymulować produkcję kolagenu i elastyny, redukować zmarszczki i linie mimiczne, redukować napięcia mięśniowe, redukować stres.

 

 

Sesja masażu Kobido trwa ok. 60-70 minut i jest indywidualnie dostosowana do potrzeb skóry klienta, co oznacza, siła nacisku mogą się różnić w zależności od celu masażu i stanu skóry. Masaż ten jest polecany dla osób w każdym wieku i jest doskonałym sposobem na złagodzenie napięć mięśniowych na twarzy.

 

 

 

 

Wskazania do masażu Kobido

 

  • skóra z oznakami wiotkości, która potrzebuje ujędrnienia
  • skóra z oznakami starzenia
  • opadający owal twarzy oraz opadające powieki
  • napięcia mięśniowe głowy, twarzy i szyi
  • stres
  • migreny
  • napięcia w okolicach twarzy i żuchwy

 

 

Przebieg zabiegu i sesji masażu Kobido

 

Sesja masażu kobido rozpoczyna się zawsze od demakijażu, aby całkowicie usunąć brud oraz sebum i przygotować skórę do zabiegu.

 

  • Sam masaż składa się z czterech etapów, a pierwszy z nich to masaż tkanek głębokich. Jest to najmniej przyjemna część masażu, wykonywana jest bowiem „na sucho” bez olejku czy kremu ułatwiającego poślizg, aby wzmocnić kontakt ze skórą. Silny nacisk w tej części zabiegu likwiduje skumulowane napięcia w mięśniach mimicznych, jest to kluczowy moment, w którym dochodzi do rozluźnienia mięśni twarzy, głowy i karku. Na tym etapie osoba masowana może odczuwać delikatny dyskomfort, jest on jednak rekompensowany kolejną częścią zabiegu, czyli relaksacją.

 

  • Ta część masażu wykonywana jest przy użyciu kremu ułatwiającego poślizg i skupia się na rozluźnieniu mięśni karku, szyi oraz twarzy. Efektem tej części masażu jest poprawa krążenia i kolorytu skóry.

 

  • Trzecia część masażu to drenaż limfatyczny, łagodne ruchy sprzyjają odprowadzaniu zastojów limfy do węzłów chłonnych, dzięki czemu zmniejszane są obrzęki, a skóra staje się rozświetlona i wypoczęta.

 

  • Ostatnim etapem masażu kobido jest lifting twarzy, czasem potocznie zwanym „lifting bez skalpela”, to moment w którym wykorzystuje się zaawansowane i złożone techniki modelujące kontur twarzy oraz stymulujące i pobudzające mięśnie. Dzięki temu wzmocnione mięśnie unoszą policzki, kąciki ust i opadające powieki.

 

Po masażu skóra wygląda na wypoczętą, a cera nabiera blasku. Masaż nie tylko nadaje skórze jędrności, ale powoduje również stymulację metabolizmu komórkowego i produkcję kolagenu oraz elastyny. Na sam koniec masażu często stosuje się akupresurę, aby przywrócić równowagę energetyczną całego organizmu.

 

Po masażu, ze względu na pobudzenie układu limfatycznego, zalecane jest picie dużej ilości wody, by oczyścić organizm z toksyn.

 

 

 

 

Czy masaż twarzy rozciąga skórę?

 

Nie! To popularny stereotyp i często powielany mit. Nasza skóra jest bardzo elastyczna, sprężysta i zdolna do rozciągania oraz kurczenia się. Jeśli chcielibyśmy ją rozciągnąć, musielibyśmy ciągnąć skórę w przeciwnych kierunkach przez kilka dni. Przykładem może być rozciąganie skóry przy pomocy ekspandera tkankowego, wykorzystywanego przy wytworzeniu dodatkowej skóry do np. przeszczepów. Takie ekspandery tkankowe wszczepiane są czasem na kilka miesięcy.

 

Prawidłowo wykonany masaż, działa korzystnie na skórę i powoduje, że staje się ona jędrna i napięta na dłużej.

 

 

Kiedy zobaczę pierwsze efekty masażu twarzy?

 

Efekty masażu Kobido będą do zaobserwowania zaraz po zabiegu, skóra będzie zaczerwieniona, zmniejszone będą obrzęki, mięśnie będą rozluźnione, skóra twarzy będzie napięta, a tkanki optycznie uniesione. Efekty u każdej osoby mogą się różnić i jest to kwestia indywidualna, w przypadku regularnego stosowania, w ciągu kilku tygodni twarz wyraźnie nabierze blasku, skóra będzie wyglądała na odświeżoną, jej koloryt będzie bardziej jednorodny, a drobne zmarszczki mimiczne ulegną spłyceniu.

 

 

 

 

Jak często powtarzać masaż Kobido?

 

Częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie z pacjentem. Na początku zazwyczaj zaleca się regularne sesje masażu w odstępie co 2 tygodnie, aby utrzymać i poprawić efekty, później dla ich podtrzymania wskazane jest regularne wykonywanie masażu raz w miesiącu.

 

Ważne jest, aby również w domu dbać o skórę twarzy, odpowiednio dobraną i dopasowaną pielęgnacją wspierać efekty sesji Kobido. Regularne oczyszczanie, nawilżanie i stosowanie produktów pielęgnacyjnych dedykowanych dla Twojej skóry oraz prowadzenie zdrowego trybu życia: picie dużej ilości wody, przestrzeganie zbilansowanej diety, dbanie o odpowiednią ilość snu, niespożywanie używek (alkohol, papierosy), używanie kremów z wysokim filtrem UV będą pomagać w zachowaniu promiennej i zdrowej skóry na dłużej.

 

 

Wypryski trądzikopodobne – czy po masażu stan skóry może się pogorszyć? 

 

Każda skóra może inaczej reagować na tak intensywny masaż. Podczas masażu pobudzamy nasz układ limfatyczny, często w takim przypadku może dojść do poruszenia zgromadzonych złogów limfy i naturalnego oczyszczania organizmu, które może objawiać się m.in. wypryskami.

 

Dodatkowym czynnikiem mogącym pogarszać stan cery po masażu, jest fakt iż często do masażu wykorzystywane są oleje, które mogą nasilać powstawanie zaskórników w cerach trądzikowych, dlatego w Centrum Medycznym Dykstas kosmetyki, które używane są jako preparaty poślizgowe dobierane są indywidualnie, na podstawie oceny stanu skóry i rodzaju cery pacjenta. Przy cerach trądzikowych lepszym wyborem, niż czyste oleje roślinne, będą kremy do masażu.

 

 

Masaż Kobido – jak długo będą utrzymywać się efekt masażu Kobido?
 

Efekty Kobido utrzymywać się mogą od kilku dni do tygodnia, aby je podtrzymać konieczne jest regularne wykonywanie masażu. Systematyczne wykonywanie Kobido zapobiegać będzie powstawaniu nowych zmarszczek oraz napięć mięśniowych, a dzięki poprawie ukrwienia skóry i stymulacji tkanek, będzie ona w dużo lepszej kondycji.

 

 

Masaż Kobido – przeciwwskazania

  • Ostre stany zapalne organizmu oraz skóry
  • Ekstrakcje zębów oraz stany ropne okołozębowe
  • Nici PDO
  • Aktywne stany zapalne z gorączką
  • Uszkodzenia ciągłości skóry i rany na twarzy
  • Świeża ekstrakcja zęba (zalecane oczekiwanie około 2 tygodni)
  • Zagrożona ciąża
  • Ropne zmiany skórne na twarzy, w tym trądzikowe
  • Świeże blizny
  • Siniaki
  • Okres do 4 tygodni po zastosowaniu wypełniaczy, 2 tygodnie po zabiegu z użyciem toksyny botulinowej, 2 tygodnie po zabiegu mezoterapii

 

 

 

Czy masaż Kobido można łączyć z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej?

 

Po zakończonym masażu, kiedy skóra jest odżywiona i krążenie ułatwione, można dodatkowo wzmocnić efekt poprzez zastosowanie dodatkowej stymulacji, dostosowanej do potrzeb skóry oraz pożądanego efektu.

 

Szczególnie polecamy zabiegi:

 


Japoński masaż twarzy Kobido Gdynia – cena

 

  • Cena jednej sesji masażu Kobido Up w Centrum Medycznym Dykstas Gdynia wynosi 220zł za pełne 60 minut masażu.
  • Cena pakietu 5 masaży (5x 60minut) wynosi 1000zł.