HomeChirurg naczyniowylaserowe leczenie żylaków - EVLT

laserowe leczenie żylaków - EVLT

metoda usuwania żylaków o 98% skuteczności

EVLT jest skrótem od pierwszych liter z języka angielskiego - Endovenous Laser Treatment. Metoda ta po raz pierwszy została przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych w 2002 i zyskuje z każdym rokiem na popularności. Zapewnia pacjentom leczenie w sposób nowoczesny, metodami małoinwazyjnymi, dzięki którym mają szansę na ciągłość aktywności zawodowowej oraz krótki okres rekonwalescencji.


Metoda EVLT polega na zamknięciu niewydolnego naczynia wprowadzonym do niego włóknem leserowym, na końcu którego jest emitowana wiązka światła laserowego. Dzięki temu naczynie jest zamykane w sposób termiczny.

 

 

Przygotowanie do zabiegu EVLT - laserowego usuwania żylaków 

 

Przed zabiegiem EVLT należy wykonać i przedstawić lekarzowi nastepujące badania krwi:

 

Przeciwwskazania do zabiegu EVLT

 

 

 

Jak wygląda zabieg laserowego leczenia żylaków EVLT?

 

Przed samym zabiegiem wykonuje się badanie USG dopplerowskie, podczas którego mapuje się niewydolne naczynia żylne, zaznacza niewydolne perforatory i niewydolne dopływy żylne. Następnie po wprowadzeniu włókna laserowego, wykonuje się (nadal pod kontrolą USG) miejscowe znieczulenie.

 

Podanie znieczulenia ma istotne znaczenie nie tylko ze względu na sam efekt znieczulający, ale również ze względu na to, że otaczający żyłę „płaszcz wodny” zapobiega przegrzaniu, a tym samym uszkodzeniu otaczających tkanek i biegnących w pobliżu nerwów. Przyczynia się dodatkowo do obkurczenia żyły, a także polepsza kontakt włókna laserowego ze ścianą żyły.

 

Następnie uruchamia się laser, który emituje energię cieplną bezpośrednio do ściany żyły. Ciepło to powoduje obkurczenie i zamknięcie żyły. Po zakończeniu zabiegu, włókno lasera jest usuwane, a na skórę nakładany jest opatrunek.

 

EVLT jest zwykle wykonywany ambulatoryjnie, co oznacza, że pacjent może wrócić do domu tego samego dnia.

 

 

EVLT - zalecenia po zabiegu

 

Po zabiegu zakładany jest opatrunek oraz pończocha uciskowa o drugiej klasie ucisku.

Pacjent musi nosić pończochy uciskowe przez określony czas, aby wspomóc proces gojenia.

Wskazany jest krótki spacer, który zalecany jest w kolejnych dniach (do ustalenia z lekarzem). 

 

 

Laserowe leczenie żylaków EVLT - efekty 

 

Skuteczność procedury EVLT sięga według różnych doniesień naukowych 98% i ma przewagę nad tradycyjnym zabiegiem operacyjnym. Efekty zabiegu są uzależnione od wielu zmiennych i nie są identyczne u każdego pacjenta. Na ten stan rzeczy ma wpływ wiek pacjenta, tryb życia, stan zdrowia oraz przestrzeganie zaleceń pozabiegowych.

 

Umawiaj wizyty poprzez stronę internetową - telefonicznie lub mailowo.