Pokaż ofertę

Leczenie bólu

Jak pomagamy pacjentom?

 

Pomagamy pacjentowi uśmierzyć ból, aby mógł odzyskać komfort życia i wrócić do swoich codziennych czynności.

 

Stosujemy różne formy postępowania terapeutycznego:

  1. Leczenie farmakologiczne
  2. Terapie zabiegowe z użyciem toksyny botulinowej i leków miejscowo znieczulających
  3. Hipnozę terapeutyczną

 

Toksyna botulinowa  w leczeniu bólu

 

Toksyna botulinowa typu A jest wysoce skutecznym i bezpiecznym lekiem, zalecanym w leczeniu migrenowych bólów głowy. Zastosowanie tego leku zostało udowodnione w przeprowadzonych badaniach klinicznych.

 

Hipnoterapia w leczeniu bólu


Pozwala zredukować stres i ból w znacznym stopniu, tak, że możliwe jest użycie mniejszej dawki leków przeciwbólowych i skrócenie okresu powrotu do zdrowia . Hipnoterapia ma działanie uspokajające, poprawia jakość snu i ogólne samopoczucie pacjenta. Hipnoterapia prowadzona jest w stanie tzw. transu hipnotycznego. Polega na wprowadzaniu
pacjenta w stan głębokiego relaksu-transu, w którym terapeuta kieruje uwagę pacjenta na bodźce i sugestie mogące zmniejszyć odczuwanie dolegliwości.

 

 

Konsultacja specjalistyczna

 

Podczas konsultacji specjalista w rozmowie z pacjentem ustala przyczynę występowania dolegliwości bólowych, zapoznaje się z przebiegiem dotychczasowego leczenia oraz przedstawia plan dalszej terapii. Na wizytę należy zabrać dotychczasową dokumentację medyczną, w tym nazwy i dawki przyjmowanych obecnie leków i suplementów. Przebieg terapii uzależniony jest od indywidualnych potrzeb pacjenta- rodzaju bólu, dotychczasowych metod leczenia, ogólnego stanu zdrowia.

 

Jakie rodzaje bólu leczymy?

  • Ból przewlekły
  • Ból nowotworowy
  • Bóle głowy: migrena, napięciowe bóle głowy
  • Zespoły bólowe
  • Ból neuropatyczny

 

Lecz się skutecznie i bez kolejek w Centrum Medycznym Dykstas w Gdyni. Wizytę zarezerwujesz szybko i wygodnie dzwoniąc pod nr 726 485 955.